Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Pielęgniarki

Aktualny numer

  • Historia
    Policyjne kalendarium
    Przyczepki motocyklowe dwuosobowe, tak skonstruowane, iż policjanci siedzą do siebie plecami. Daje to niewątpliwą korzyść, albowiem taki sposób usadowienia policjantów pozwala im na wcale wygodne w każdym kierunku obserwowanie drogi, ulicy i sprzyja szczególnie w tych akcjach, gdy specjalną uwagę należy zwracać na zabezpieczenie tyłów lub obserwację przebytego już terenu
  • Sport
    Pływacy ku czci kolegi
    22 marca 2024 r. rozegrano IV Ogólnopolskie Zawody Pływackie Służb Mundurowych im. kom. Wacława Lejko o Puchar Komendanta Głównego Policji. Na torach rywalizowało dwustu pływaków, ale i tak najważniejsza była pamięć o tragicznie zmarłym funkcjonariuszu ówczesnego Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP.
  • Profilaktyka
    Złote Blachy 2023
    Koalicja Antypiracka już po raz 22. nagrodziła najbardziej zasłużone jednostki Policji w walce ujawniania i zwalczania naruszeń praw własności intelektualnej i przemysłowej. Uroczysta gala odbyła się 13 marca br. w siedzibie Komendy Głównej Policji przy ul. Orkana w Warszawie. W wydarzeniu wzięli udział szef polskiej Policji insp. Marek Boroń oraz gość specjalny Magdalena Schejbal – aktorka teatralna i telewizyjna reprezentująca środowisko artystów polskich.
  • Policjanci ratują
    Odznaczeni za narażenie życia
    Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
  • Pasje
    W błocie, deszczu, po ciemku...
    Święta wielkanocne, czyli tak naprawdę Wielka Noc, wypadły w tym roku z 30 na 31 marca. Radosne świętowanie poprzedzone jest Wielkim Postem, a w nim odbywają się drogi krzyżowe, także środowiskowe, również mundurowe. Wojsko i w tym wypadku wyprzedza Policję, bo od lat organizuje własne viae crucis. Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce.
  • Technika i sprzęt
    Mobilna dekontaminacja i ZEUS II
    Terroryzm chemiczny, biologiczny, radiologiczny czy jądrowy (CBRN) stanowi obecnie olbrzymie ryzyko, któremu ludność europejska w dzisiejszych czasach musi stawić czoła. Policja posiada zarówno sprzęt, jak i specjalne procedury podczas kontaktu z nieznanymi substancjami.

Archiwum